Маніяк етно-музики Дмитро Ципердюк

Ципердюк Дмитрий

«Dazzle Dreams» - команда двох відомих осіб українського шоу-бізнесу, двох харизматичних чоловіків - Дмитра Ципердюка та Шури Гери, клавішника “Другої Ріки”. У них були мрії, сліпучі мрії, dazzle dreams… І за блискавично короткий проміжок часу разом вони встигли задати нові стандарти для вітчизняного музичного ринку. Так з’явилася група “Dazzle Dreams”. У 2007-му популярний інтернет-глянець назвав їх «Проривом року», а у 2008-му вони стали «Кращим музичним проектом року» за версією журнала «EGO».
На фестивалі «Купальські зорі» Dazzle Dreams виступали втрьох, але серед музик Шури Гера був відсутнім…

Дмитре, чому Ви сьогодні не в повному складі, без Шури?
Він сьогодні халтуряє з «Другою рікою». В нас постійний склад – 4 чоловіки, іноді три, плюс різні сюрпризи, як сьогодні – перси. Ми більше стараємося добавити живої музики, щоб не виглядати «фанерниками». Коли це від душі – тоді дуже класно.
З «Другою рікою» конфліктів немає?
Та ми в одній студії кожен день зустрічаємося. І збираємось записати спільну пісню, вона буде соціальною, проблемною. «Друга ріка», ми, Лама і, можливо, Скрипка – чотири артисти співатимуть пісню про загублених дітей.
Чи часто звертаєтесь до соціальних тем?
Ми ж не кон’юнктурники, ми ні до чого не приурочуємо, як то: День захисту дітей – давайте разом відмиємо бабки. В нас ця ідея народилася тому, що проблема існує реально. На «Магнолія-ТБ» оголошення показують кілька разів на тиждень, а уявіть собі – ці оголошення будуть 6 раз на день в нашому кліпі. От, усі тайни вам відкрив. Тобто є проблемна ситуація, і ми вирішили це зробити.
У вашому житті трапляється екстрім?
Ми пару днів тому були у Бєлгород Дністровському, барабанщик и клавішник сіли у човен, і їх унесло в море. Човен був гумовий, і вони запізнилися на репетицію. Отаке лихо. Але на концерт встигли.
А сьогдняшній дощ вас не злякав?
Ні. Наш виступ затримували, сказали: дощ. Ми сиділи, чекали, не пили нічого…
Тобто, ведете здоровий спосіб життя?
Рок-н-рол і здоровий спосіб життя – це різні речі. Але ми п’ємо дуже в міру.
Гурт «Dazzle Dreams» називають українським «Депеш Мод»
Хіба схоже? Ясно, що ми обожнюємо «Депеш Мод», але музика у нас інша, насправді.
А у фольклорних фестивалях чи часто доводиться брати участь?
Справа в тому, що нам всі народні штуки дуже подобаються. Ми маніяки етно-музики, тусуємо і в Карпатах, і в Гімалаях, і в чеських горах. Постійно підтримуємо всілякі такі свята, особливо купальські, і з великим задоволенням сюди приїхали.
Чи не плануєте проект саме з українськими народними мотивами?
У нас у другому альбомі буде звучати і російська музика, і тибетська і, звичайно, українська. Ми записали пару треків з українськими народними музикантами, звичайно, в нашій електронній інтерпретації. Новий альбом, я думаю, здивує багатьох.
В Україні існує багато фольклорних фестивалів. Чи є різниця?
«Країна мрій» не запрошує електроніку, але ми підтримуємо стосунки, ми розуміємо формат «Країни мрій» і з великою вдячністю відносимося до тих, хто її робить – до Скрипки особисто. Але робимо паралельно фестивалі, такі як «Європа-центр» - там етномузика, я музичний продюсер цього фестивалю і всіляко підтримую такі всякі етноштуки. Не тому, що це модно і кон’юнктурно. Ми робили це дуже давно і від того нікуди не дінемось.

2008